
Hozzávalók 6 adagban
Padlizsán 6 darab
Paradicsom 2 darab
Vöröshagyma 2 fej
Fokhagyma 6 gerezd
Napraforgóolaj 50 ml
Olívaolaj 100 ml
Citrom 1 darab
Cukor 1 evőkanál cukor
Petrezselyem 50 g
Só ízlés szerint
őrölt fekete bors ízlés szerint
Főzési utasítás 1 óra
1 Melegítsük elő a sütőt 200 fokra, és tegyük be a padlizsánokat fél órára vagy negyven percre. Lehet egészben is beküldeni őket, és a sült padlizsánok felrobbannak, amikor teljesen átsülnek, de ez kissé esztétikátlan, és a sütő összepiszkolódhat a padlizsánhússal, viszont az így sütött padlizsánok szelleme sokkal lenyűgözőbb. Az egyes gyümölcsök végét levághatod vagy bevághatod, és akkor nem fog felrobbanni, de a padlizsán kicsit kevésbé lesz füstös.
2 A megfőtt padlizsánokat kissé lehűtjük, majd egy kanállal kikaparjuk belőlük a tápláló rostokat, a haszontalan héjakat pedig kidobjuk. Tépje a szálakat apró darabokra a kezével, és tegye őket egy mély edénybe. A hagymát, a fokhagymát és a petrezselymet apróra, a paradicsomot apróra vágjuk. Adjuk az egészet a padlizsánhoz, öntsük rá a citromlevet, az olívaolajat és a napraforgóolajat, adjunk hozzá cukrot, sót és borsot (a padlizsán rengeteg sót szív magába, ezért ne aggódjunk – ezt az ételt nehéz túlsózni).
3 Keverjük össze, hagyjuk állni egy kicsit, és tálaljuk előételként vagy grillezett húsok mellé.
Recepttipp Ez a kaviár fekete-tengeri változata, amely megtartja az alkotóelemek némi önállóságát, szemben azzal az általános módszerrel, hogy a hasonló vállalkozásban részt vevő összes zöldséget homogén pürévé alakítják.